ŚWIETLICA SZKOLNA

Opiekunowie na świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/23:

pani Danuta Michaluk

pan Jarosław Miroński

pani Ewelina Chwedoruk

pani Agnieszka Klimiuk - Zbrożek

ŚWIETLICA SZKOLNA

Opiekunowie na świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/22:

pani Beata Jaszczuk

pani Danuta Michaluk

pan Jarosław Miroński

pani Aleksandra Siennicka

KILKA SŁÓW O NASZEJ ŚWIETLICY

Świetlica w naszej szkole jest pozalekcyjną formą wychowawczo-opiekuńczą. W naszej placówce uczniowie mogą bezpiecznie i ciekawie spędzić czas. Uwzględniając wiek, potrzeby i zainteresowania naszych wychowanków, w świetlicy organizowane są zajęcia, które umożliwiają wszechstronny rozwój każdego dziecka.

WEWNĘTRZNY REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ

IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W HADYNOWIE

1. Uczeń przychodzący do świetlicy zgłasza się do nauczyciela świetlicy.

2. Uczeń ma obowiązek informowania nauczyciela świetlicy o każdorazowym nawet krótkotrwałym oddaleniu się.

3. Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej zostają zapoznane z zasadami BHP oraz sygnalizacją przeciwpożarową przez nauczycieli świetlicy.

4. Dzieci mają obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy. W przypadku zniszczenia przez dziecko mienia świetlicy rodzice (opiekunowie) ponoszą koszty naprawy.

5. W świetlicy dzieci nie mogą korzystać z telefonów komórkowych, MP3 oraz innych przedmiotów przyniesionych z domu.

6. Za zaginione telefony, MP3 i inne urządzenia techniczne oraz zabawki przyniesione z domu świetlica nie ponosi odpowiedzialności.

7. Dziecko ze świetlicy mogą odebrać jedynie rodzice lub wyznaczeni przez nich opiekunowie.

8. Rodzice i opiekunowie zobowiązani są do poinformowania nauczyciela świetlicy o odbiorze dziecka ze świetlicy.

9. W pracy z dziećmi nauczyciel świetlicy współpracuje z pedagogiem szkolnym oraz wychowawcami klas.

10. Zajęcia świetlicowe mogą odbywać się w innym pomieszczeniu lub na boisku szkolnym.

11. Nauczyciel świetlicy ma obowiązek niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły o problemach zaistniałych podczas zajęć w szkolnej świetlicy.

12. Obowiązkiem rodziców lub prawnych opiekunów jest przestrzeganie godzin pracy świetlicy i punktualnego odbierania dzieci po skończonych zajęciach.

PRAWA I OBOWIĄZKI UCZNIA W ŚWIETLICY:

PRAWA UCZNIA :

Uczeń ma prawo do:

a) respektowania i swoich praw i obowiązków,

b) uczestnictwa i udziału we wszystkich organizowanych zajęciach, zabawach i imprezach,

c) rozwijania samodzielności, samorządności oraz społecznej aktywności,

d) rozwijania swoich zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień,

e) życzliwego, podmiotowego traktowania,

f) swobody w wyrażaniu myśli i przekonań,

g) uzyskania pomocy w przypadku trudności w nauce,

h) korzystania z pomieszczeń świetlicowych, materiałów plastycznych, księgozbioru świetlicy, zabawek i gier.

OBOWIĄZKI UCZNIA :

Uczeń ma obowiązek:

a) dbać o ład i porządek,

b) zostawiać tornister w wyznaczonym miejscu w świetlicy,

c) stosować się do poleceń wychowawców świetlicy oraz pozostałych pracowników szkoły,

d) informować każdorazowo wychowawców świetlicy o swoim przyjściu oraz wyjściu ze świetlicy,

e) meldować natychmiast wszelkie wypadki oraz złe samopoczucie,

f) aktywnie uczestniczyć w zajęciach,

g) zachowywać się kulturalnie w świetlicy i stołówce szkolnej.