Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie

 

Nawigacja

  • Wigilia w klasie V

    Zapraszamy do albumu fotograficznego!

  • Wigilia w klasie VI

    Zapraszamy do albumu fotograficznego!

  • Wyniki 3. edycji Programu Wzorowa Łazienka 2016

    Zwycięzcą tegorocznej edycji Programu Wzorowa Łazienka i zdobywcą Gwarantowanej Nagrody Głównej – remontu szkolnej toalety o wartości 30 000 zł, została Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Łosicach! Ponadto marka Domestos zdecydowała o przyznaniu dodatkowych dwóch równorzędnych Dodatkowych Nagród Głównych. Nasza szkoła utrzymała się na 33 miejscu w rankingu - zostaniemy nagrodzeni rocznym zapasem produktów marki Domestos.

    Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i udział w 3. edycji Programu Wzorowa Łazienka. Specjalne podziękowania kierujemy zwłaszcza w stronę uczniów, nauczycieli, rodziców którzy przez cały czas trwania Programu aktywnie oddawali głosy na naszą placówkę.

    Ranking szkół dostępny jest na stronie
    https://www.wzorowalazienka.pl/news/view/18.

  • Mikołajki w klasie V i IV

    5 grudnia uczniowie klasy V i IV wybrali się na Mikołajkowy wypad do Siedlec.

    Zawitaliśmy w Brofakturze na warsztaty kulinarne - sami tworzyliśmy swoje wersje pizzy. Nikt nie wyszedł z pustym brzuszkiem. Pizza była "mniam"!

    Potem przyszedł czas na prawdziwe szaleństwo. Odwiedziliśmy siedlecką "Wagarownię", gdzie dzieci miały możliwość świetnie się pobawić ale również musiały popisać się umiejętnością logicznego myślenia i sprytem.

    Zapraszamy do albumu fotograficznego!

  • Mikołajki w klasie VI

    6 grudnia uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą wybrali się do objazdowego kina w Łosicach. Na dużym ekranie obejrzeli hit kinowy "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". W Łosickim Domu Kultury czekał na naszą młodzież Mikołaj z którym pozowali do zdjęcia pamiątkowego. Po powrocie z kina uczniowie wymienili się upominkami:)

  • Goferki jak u Mamy!

    We wtorek 6 grudnia uczniowie klasy IV podczas Mikołajkowych zajęć technicznych upiekli pyszne gofry.

    Po umyciu rąk cała grupa poznała dokładny przepis na gofry. "Zaczęliśmy od przestudiowania sprawdzonych przepisów, znajdujących się w książkach kulinarnych oraz w Internecie, ale zdecydowaliśmy się na sprawdzony już przepis od mojej mamy" - opowiada Dominika Rozwadowska. Uczniowie dostarczyli potrzebne produkty takie jak: mąka, mleko, masło, jaja, sól, cukier, olej oraz dodatki: bita śmietana, czekolada, cukier puder, dżem, owoce. Zorganizowali również niezbędny sprzęt - mikser i gofrownicę. Następnie chętne dzieci wkładały składniki do przygotowanej miski, przeliczając dokładnie ilość szklanek, łyżek i łyżeczek. Zmiksowali produkty. Gdy uzyskali masę o konsystencji gęstej śmietany, z pomocą Pana Jarka porcjami wlewali ją na rozgrzaną gofrownicę. Po około trzech minutach pieczenia wyciągali chrupkie, pachnące i pyszne gofry. Każdy wybrał dodatki według własnego smaku i ochoty. Aż miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie z wąsami z bitej śmietany lub czekolady. Smakowity zapach roznosił się po całej szkole. Było pysznie i wesoło. Uczta dla zmysłów i podniebienia gwarantowana!

    Zapraszamy do albumu fotograficznego!

  • Św. Mikołaj w szkole!

    6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził naszych grzeczniutkich najmłodszych uczniów! Dzieci czekały na tego niezwykłego gościa z pozytywnymi emociami i ogromną niecierpliwością - już od rana wykonywały świąteczne prace plastyczne, stroiły choinkę klasową.

    Święty Mikołaj został przywitany wierszykiem wykonanym przez dzieci z Zeróweczki. W podziękowaniu za ciepłe przywitanie nasz Gość chętnie żartował, rozmawiał, bawił się i tańczył z dziećmi przy świątecznych piosenkach. Przemiły Mikołaj oczywiście rozdał tak gorąco oczekiwane prezenty dla dzieci, za które serdecznie podziękowały. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze.

    Święty Mikołaju, dziękujemy i zapraszamy za rok :)

    Zapraszamy do albumu fotograficznego!

  • Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka

    Dnia 23 listopada 2016r. w Punkcie Przedszkolnym w Szkole im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie w grupie „Kaczuszek” odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.

    Dzieci mogły pochwalić się rodzicom oraz gościom pięknymi strojami kaczuszek oraz zdobytymi dotychczas umiejętnościami. Śpiewały piosenki, tańczyły „Kaczuszki”, recytowały wiersze okolicznościowe. Po części artystycznej obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Wreszcie nastąpił najważniejszy punkt spotkania – pasowanie, którego „zaczarowanym kaczuszkowym” ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Anna Mackiewicz. Każdy nowo pasowany przedszkolak otrzymał dyplom i prezent, a dzieci z oddziału zerowego zaprezentowały piosenkę. Swoją obecnością na uroczystości zaszczycił nas Pan Wójt Gminy Olszanki Jan Parol, który pogratulował dzieciom zdobytych umiejętności i wręczył upominki oraz Przewodniczący Rady Pan Jerzy Filipiuk, Pani Sekretarz Bogusława Jędrzejewska-Chmielewska i Pani Skarbnik Anna Sulińska. Potem nastąpiła chwila na wykonanie pamiątkowych fotografii. Przy kawie i pysznym torcie rodzice mogli  pochwalić swoje pociechy i spędzić z nimi radosne chwile.

    Z pewnością był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i rodziców.

    Weronika Bobryk

    Zapraszamy do albumu fotograficznego!

  • Andrzejki 2016

    Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.

    Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.... Warto o tym pamiętać:)

    Zapraszamy do albumu fotograficznego!

  • Powodzenia!

    W środę 23 listopada odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik

  • ZAPROSZENIE

  • Wieczór Patriotyczny

    Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie uczczone zostało „Wieczorem Patriotycznym”.

    Z tej okazji na uroczystość, która odbyła się 14 listopada 2016r. przybyli zaproszeni goście: przewodniczący Rady Gminy Olszanka Jerzy Filipiuk, Anna Sulińska – skarbnik Gminy Olszanka, Bożena Niedzielak – wicestarosta Powiatu Łosickiego, Ewa Elżbieta Jarocka – przewodnicząca Rady Miejskiej w Mordach, radni Gminy Olszanka, sołtysi wsi z obwodu Szkoły Podstawowej w Hadynowie, nauczyciele, rodzice, babcie i dziadkowie uczniów oraz sami uczniowie i absolwenci.

    Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Anna Mackiewicz, która przywitała wszystkich zebranych. Po przemowie nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas IV – VI.

    Fakty historyczne, przeplecione poezją i piosenkami w wykonaniu Oliwii Michaluk i Klaudii Śmieciuch wywarły na gościach wrażenie, czego dowodem były łzy płynące po policzkach. W całość przedstawienia wprowadziła nas Klaudia Wasiluk recytująca wiersz o miłości do Ojczyzny, Daria Stefaniuk uosabiająca Polskę oraz konferansjerzy: Dominika Rozwadowska, Adrian Radzikowski, Klaudia Śmieciuch i Bartosz Terlikowski. Państwa zaborcze, w rolę których wcieliły się: Natalia Wasiluk, Julia Michaluk i Julia Wereszczyńska nadały przestawieniu dramatyzmu, natomiast Bartłmiej Mikiciuk jako Józef Piłsudski i jego żołnierze: Damian Hryciuk, Krystian Poddaniec, Paweł Wierzbicki i Jakub Trochimiuk spowodowali, że duma i serca zebranych rosły. Moment żegnania się żołnierza z matką i żegnania się żołnierzy ze swoimi ukochanymi spowodował, że na twarzach gości pojawiła się zaduma. W rolę dziewczyn żegnających żołnierzy wcieliły się: Maja Biernacka, Klaudia Wasiluk, Klaudia Wyczółkowska i Oliwia Michaluk. Maciej Nitichoruk jako goniec, informował nas o ważnych sprawach z czasów odzyskiwania niepodległości a Ewa Łukaszuk na koniec wyrecytowała:

    „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą! (…)

    Lecz czymś największym, czym być można: Sobą!

    Uroczystość zakończyła Dominika Rozwadowska, która wlała w nasze serca patriotyzm wykonaniem piosenki „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

    Po części artystycznej, przygotowanej przez Agnieszkę Klimiuk-Zbrożek na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników szkoły.

    Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Mariusza Terlikowskiego, który uatrakcyjnił nasze przedstawienie dźwiękowo. Dziękujemy również ks. Proboszczowi Parafii Szpaki Jackowi Nazarukowi za pożyczenie sutanny i tronu, panu Romanowi Kasprowiczowi za wypożyczenie mundurów żołnierskich, panu Andrzejowi Wojtczukowi za udostępnienie stroju policyjnego oraz państwu Krystynie i Jackowi Waszczukom za „oficerki”.

    Wieczór Patriotyczny w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie okazał się bardzo ważną i cenną lekcją historii.


    Tekst: Agnieszka Klimiuk - Zbrożek

    Zapraszamy do albumu fotograficznego

  • ZAPROSZENIE

  • 4 Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

    8 listopada w Łosickim Domu Kultury odbył się 4 Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej.

    Jury w składzie: Anna Biarda, Weronika Sakowski i Radosław Goś oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, wykonanie i ogólny wyraz artystyczny. Nasi uczniowie zaprezentowali się przepięknie. Dominika Rozwadowska zaśpiewała wzruszająco "Ja to mam szczęście". Zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VI, soliści. Nasz "Mieciowy Skład" zajął II miejsce w kat. klas IV-VI, zespoły wokalne. "Mieciowy skład": Maja Biernacka, Dominika Rozwadowska, Bartosz Terlikowski, Klaudia Wasiluk, Oliwia Michaluk oraz Klaudia Wyczółkowska.

    Wokaliści wystąpią podczas oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Łosicach, które rozpoczną się o 10:30 Mszą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Zygmunta.

  • Relacja z dwudniowej wycieczki - 11,12 październik 2016r.

    Wycieczkowicze wyruszyli w drogę o 6.30. Pobyt w Lublinie rozpoczął się od obejrzenia wzruszającego spektaklu „Calineczka” w Teatrze im. H. Ch. Andersena.

     

    Kolejnym celem wycieczki było zwiedzanie pięknych zakątków Lublina. Pani przewodnik zapoznania nas z historią miasta i wieloma jego zabytkami np. Rynkiem, Bramą Krakowską, Archikatedrą. Zwiedzając Zamek naszym oczom ukazał się wspaniały obraz Jana Matejki „Unia Lubelska” namalowany dla upamiętnienia 300 rocznicy unii Polski i Litwy zawartej na sejmie w Lublinie w 1569 roku. Cóż za niesamowite wrażenie!

    Po południu dotarliśmy do Wojciechowa, gdzie mieliśmy okazję poznać sekrety pracy kowala. Następnym punktem naszej podróży był przejazd do Nałęczowa - w hotelu „Przepióreczka” posililiśmy się i bogatsi o nowe siły przeszliśmy do chaty Stefana Żeromskiego. Tam usłyszeliśmy kilka ciekawych faktów na temat życia i twórczości patrona naszej szkoły. Po wyczerpującym dniu dotarliśmy na obiadokolację do miejsca naszego zakwaterowania. Najedzeni i wypoczęci czekaliśmy na mecz Polska-Armenia. Po meczu nadszedł czas na gry planszowe! O 23.00 wszyscy grzecznie udaliśmy się do swoich pokojów, aby zakończyć dzień, który dostarczył nam wielu wrażeń, błogim snem.

     

    Rano, po obfitym śniadaniu, ruszyliśmy w dalszą drogę. Podróż nie trwała długo, nawet nie zauważyliśmy, że już dotarliśmy na miejsce. Kazimierz Dolny przywitał nas deszczem. Cóż było robić! Zaopatrzeni w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe wyruszyliśmy na podbój miasta. Sympatyczny pan przewodnik coraz zarzucał nas nową porcją wiadomości, a niepowtarzalny klimat miasta dało się odczuć spacerując jego pięknymi uliczkami. Punktualnie o 9.00 odwiedziliśmy Pracownię Artystyczną Sarzyński w której poznaliśmy sekrety wypiekania Kazimierzowskich Kogucików. Oczywiście dzieci miały okazję oprószyć się mąką i samodzielnie ulepić własnego smacznego kogucika.

    Następnym celem naszej wyprawy okazało się Muzeum Przyrodnicze. Największą atrakcją było zobaczenie z bliska różnorodnych zwierząt z terenów Podlasia. Następnie dzieci miały okazję poszaleć w Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”. Po tym, wróciliśmy do zwiedzania Kazimierza Dolnego - ogromne wrażenie zrobił na nas Rynek z renesansowymi kamienicami, kościół farmy oraz ruiny zamku z jego punktem widokowym. Zmęczeni i trochę zmoknięci dotarliśmy do restauracji na gorący posiłek. Musieliśmy nabrać sił, bo kolejnym punktem naszych zmagań miał być rejs statkiem po Wiśle z Kazimierza Dolnego do Janowca. Przejazd ciuchcią na kołach z przystani do ruin zamku w Janowcu będziemy wspominać jeszcze długo! Przyszedł czas na ostatni punkt wyjazdu – Muzeum Nietypowych Rowerów. Na koniec opanowaliśmy znany i lubiany przez wszystkich Mc’Donalds. Bardzo zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń, wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się do naszego kochanego miasteczka.

    Organizatorem wycieczki była pani Agnieszka Klimiuk - Zbrożek. Opiekunami byli Ewelina Stefaniuk, Jarosław Miroński i Monika Chacińska.

    Monika Chacińska

  • „JAN PAWEŁ II W KOROWODZIE ŚWIĘTYCH”

    W uroczystej atmosferze 27 października 2016 w naszej szkole odbyło się spotkanie upamiętniające postać naszego świętego Jana Pawła II połączoną z uroczystością Wszystkich Świętych.

    Tym akcentem wprowadzono całą brać szkolną w czas zbliżających się świąt.Uczniowie kl. IV- V zaprezentowali postacie świętych, którzy już cieszą się przebywaniem w niebie.Obejrzeliśmy piękny „Korowód Świętych”.

    Święci – mówił Jan Paweł II – którzy w każdej epoce historii ukazywali światu blask światłości Bożej, są widzialnymi świadkami tajemniczej świętości i miłosierdzia  Kościoła. Aby zrozumieć głębię Kościoła musicie spojrzeć na nich. Lecz nie tylko na tych świętych, którzy zostali kanonizowani, lecz także na wszystkich świętych ukrytych , anonimowych, którzy starali się żyć Ewangelią pośród zwykłych, codziennych obowiązków.

    Korowód Świętych miał być zachętą do poznawania własnych patronów i świętych Kościoła, by za ich przykładem i z ich orędownictwem dążyć ku Zbawieniu. Poprzez przybliżenie postaci świętych oraz ciekawe ukazanie historii ich życia chcemy udowodnić, że nie były to jedynie postacie z kart książek, lecz ludzie z krwi i kości, tacy jak my – a zatem „taki duży, taki mały może świętym być…”:-)

    Dorota Iwaniuk

    Zapraszamy do galerii zdjęć.

  • DEN 2016

    18 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

    Swoją obecnością zaszczycili nas goście: ksiądz senior Tadeusz Zawadzki, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Anna Mackiewicz, po czym oddała głos uczniom pod opieką nauczycieli którzy przygotowali część artystyczną na wesoło (Ewelina Stefaniuk i Marta Wawryniuk).

    Klaudia Śmieciuch i Adrian Radzikowski poprowadzili specjalne wydanie Wiadomości z transmisją na żywo z Jabłkowej Gali Oskarowej i pokazu mody nauczycielskiej oraz podali przepis na wzorowego ucznia. Na zakończenie życzenia dla całej Kadry Pedagogicznej oraz zaproszonych gości złożyła przewodnicząca SU Dominika Rozwadowska oraz najmłodsi uczniowie przedszkola. Uczniowie wręczyli upominki dla nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz gości.

     Ewelina Stefaniuk i Marta Wawryniuk

  • Światowy Dzień Świadomości Jąkania - ISAD

    Światowy Dzień Świadomości Jąkania - ISAD

    22 października - dzień, w którym na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Jąkania - ISAD - (International Stuttering Awareness Day). Został on ustanowiony w 1998 roku na V Światowym Kongresie Osób Jąkających się w Johannesburgu. Hasłem tegorocznych obchodów jest: Respect. Dignity. Recognition. Poszanowanie. Godność. Uznanie.

    W tym dniu polecam obejrzenie filmu pt. „Jak zostać królem”  (2010) - opowieści o przeżyciach osoby jąkającej się, która potrafiła pokonać swoją słabość.  

    Ludzie, którzy się jąkają bardzo często są wrażliwi, emocjonalni, a jeśli pozwolimy im „podzielić się sobą”, nie zważając na trudności komunikacyjne, okazują się dobrymi kompanami do wspólnego spędzania czasu. Poniżej przedstawiam kilka rad, w jaki sposób  postępować, gdy spotkacie kogoś z tym problemem.

     

    W kontaktach z osobami jąkającymi się:

    1. Nie należy przerywać lub kończyć wypowiedzi osoby jąkającej się, gdyż powoduje to u niej poczucie klęski.

    2. Nie można zawstydzać osoby przed innymi, mówiąc, że się zacina – to tylko wpędza w niskie poczucie wartości.

    3. Dobrze jest być cierpliwym i wyrozumiałym. Klimat życzliwości i tolerancji w dużej mierze pomaga przezwyciężyć niepłynność mówienia.

    4. Kiedy mówi należy skupić na nim całą swoją uwagę, używać mowy ciała, podtrzymywać kontakt wzrokowy, by osoba mogła doświadczyć aprobaty i akceptacji okazywanej nie tylko dla osoby, ale i dla sposobu, w jaki się wypowiada (nie wahaj się kiwać głową, potakiwać).

    5. Należy słuchać i oceniać, CO mówi, a nie JAK się wypowiada. Należy reagować na wypowiedzi w podobny sposób wtedy, gdy się jąka i gdy jego wypowiedzi są płynne.

    6. Należy mówić do osoby w sposób nieznacznie zwolniony, by uniknąć presji czasowej i konieczności szybkiej wypowiedzi. Jeśli ty się spieszysz, spieszy się też twój rozmówca i wtedy łatwiej o jąkanie.

    7. Nie należy uspokajać osoby komunikatami typu: „opanuj się”, „spokojnie, rozluźnij się”, gdyż wywołują one wręcz przeciwny efekt.

    Jeśli macie jakieś wątpliwości lub pytania to chętnie odpowiem. Więcej można poczytać też na: http://logopeda.info

    Monika Wyszogrodzka

  • Obchody Dnia Zdrowia 2016

    Tradycją naszej szkoły stały się obchody Dnia Zdrowia. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas - wielokrotna mistrzyni Europy w biegach - Pani Lidia Chojecka, ratownik medyczny Pan Leszek Kaniewski, Pani Zofia Jaszczuk - pielęgniarka medycyny szkolnej oraz Pani Weronika Sakowska - instruktorka tańca.

    Dzieci obejrzały pokaz udzielania pierwszej pomocy, miały również możliwość sprawdzenia się w roli "ratownika". Wiele radości sprawiła obecność Pani Lidii Chojeckiej, która po przeprowadzeniu ćwiczeń wręczyła dzieciom medale i pamiątkowe zdjęcia.

    Wśród innych atrakcji był konkurs wiedzy o zdrowiu, Zumba, wykonywanie kukiełek z warzyw i owoców oraz degustacja zdrowych potraw przygotowanych przez rodziców.

    Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwała pielęgniarka medycyny szkolnej. Pani Zosia mierzyła ciśnienie oraz udzielała porad dotyczących zdrowego stylu życia.

    To był dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

    Danuta Trębicka

  • Zaproszenie

strona: