Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie

 

Nawigacja

  • Klasa III podtrzymuje tradycję kolędowania.

    Zapraszamy do albumu fotograficznego!

  • Hej Kolęda, Kolęda!

    W dniu 05.01.2018 w naszej szkole  odbył się po raz kolejny Wieczór Kolęd. Wspólne kolędowanie  stało się tradycją. Spotkanie przygotowały panie: Dorota Iwaniuk, Ewelina Stefaniuk, Beata Bahniuk. Młodzi aktorzy recytowali wiersze, które przeplatane były kolędami i  pastorałkami. Podczas spotkania wystąpili gościnnie rodzice uczniów oraz jeden z naszych gości - pan Bronisław Izdebski. Uczniowie swoim pięknym śpiewem wzbudzili podziw i uznanie. Goście dołączyli się do kolędowania tworząc zgrany zespół w atmosferze przyjaźni i radości z możliwości wspólnego koncertowania. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tego wyjątkowego wieczoru składamy serdeczne podziękowania.

  • ZAPROSZENIE

  • Wigilia w klasie VI

    Życzymy Wam zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

  • Wigilia w klasie IV

    Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością.

  • Wigilia w klasie III

    Ze szczerego serca w ten piękny czas, gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas, życzymy miłości, bez trosk i złości, a w Nowym 2018 Roku marzeń spełnienia i pomyślności.

  • Wigilia w klasie V

    Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok – Dobrym Czasem.

  • Listy z życzeniami świątecznymi do Rodziny Królewskiej Wielkiej Brytanii

    Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie klasy IV i VII razem z p. Moniką Chacińską wpadli na niecodzienny pomysł. Postanowili napisać listy z życzeniami świątecznymi dla Rodziny Królewskiej Wielkiej Brytanii. Uczniowie chętnie zaangażowali się w prace nad pisaniem. W listach wspomnieliśmy o naszej nauce języka angielskiego, szkole i zainteresowaniach. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na odpowiedź z Pałacu Buckingham, która z pewnością będzie dużym wydarzeniem w życiu naszej szkoły!

  • Konkurs Świąteczny

    W grudniu został ogłoszony konkurs szkolny na najpiękniejszą pracę plastyczną dotyczącą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Każda klasa pracowała nad swoim projektem. Ogłoszenie wyników po przerwie świątecznej!

  • Jasełka Szkolne

    Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda, każdy dom i każdego z nas. Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
    niosą wszystkim betlejemski blask.

  • ZAPROSZENIE

  • Świąteczny klimat na szkolnych korytarzach

  • Świąteczne przygotowania w klasie 1

  • Teatrzyk " Od Psotnika do Szewczyka"

    15 grudnia uczniowie klas PP-III obejrzeli przestawienie teatralne  „Od Szewczyka do Psotnika”, w którym artyści przekazali dzieciom, w jaki sposób należy dbać o przyrodę oraz uczyli prawidłowego traktowania zwierząt. Uczniowie w skupieniu i z zaciekawieniem oglądali  zmagania aktorów.

       

  • Powiatowy Przegląd Grup Teatralnych

    O tym, że teatr bawi, uczy i jednoczy mogli przekonać się uczestnicy Pierwszego Powiatowego Przeglądu Grup Teatralnych Szkół Podstawowych powiatu łosickiego, który odbył się 11 grudnia w Zespole Szkolno- Wychowawczym w Huszlewie. Patronat honorowy nad przeglądem objęli: Starosta Powiatu Łosickiego - Bożena Niedzielak  i Wójt gminy Huszlew - Stanisław Stefaniuk.


    W przeglądzie wzięło udział 60 uczniów z 4 szkół podstawowych:  w Kobylanach, Hadynowie, Starej Kornicy i Huszlewie. Wszystkie spektakle miały charakter wychowawczy i niewątpliwie wpływały na wrażliwość emocjonalną widzów. Młodzi artyści wcielali się w ciekawe role i udowodnili, że potrafią odnaleźć się w różnych formach artystycznych. Wykazali się nie tylko świetną grą aktorska, ale także umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. Na duże uznanie zasługiwały  pomysłowe, własnoręcznie wykonane dekoracje i rekwizyty oraz  efektowne stroje. Zmagania młodych aktorów oceniało jury w składzie: Magdalena Romaniuk, Agnieszka Lewandowska i przewodnicząca Anna Biarda z Łosickiego Domu Kultury, która doceniła pracę i wszechstronne talenty artystów.

    Zwycięstwo wywalczyła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie adaptacją baśni „Kopciuszek”. Drugie miejsce zdobyła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie, która zaprezentowała piękne widowisko patriotyczne „Pisk Orła Białego”. Uczniów przygotowała p. Agnieszka Klimiuk-Zbrożek. Ex aequo trzecie miejsce  przypadło artystom ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach za inscenizację baśni „Kot w butach” i Szkole  Podstawowej w Starej Kornicy za przedstawienie „Grzecznie proszę”.
    Tekst:http://www.podlasie24.pl/losice/kultura/powiatowy-przeglad-grup-teatralnych-23ad6.html
  • Mikołajki w klasie IV i V

    Uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawcami udali się na Mikołajkowy wyjazd do Łosic. Dzień rozpoczęliśmy od jakże ciekawej lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Łosicką Bibliotekę Pedagogiczną. Następnym punktem naszej wycieczki był ŁDK i seans filmowy pt.  "Pierwsza Gwiazdka". Największą atrakcją jednak była wizyta w kręgielni. Dzieci miały możliwość skorzystania z 2 torów kręgielni i bilarda. Na końcu była pyszna pizza. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

    Podziękowania ślemy do rodziców za udzieloną pomoc. Zapraszamy do albumu fotograficznego!

  • W Szkole Podstawowej w Hadynowie Mikołaj nie zapomniał o uczniach

    Dzień Mikołajkowy w Szkole Podstawowej w Hadynowie minął w miłej atmosferze i dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy Mikołajowi, że o nas pamiętał i do zobaczenia już wkrótce 24 grudnia!

     
  • Informacja dla Rodziców

    Szanowni Państwo, z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością. W przygotowaniu Informatora uczestniczyli m.in. pracownicy Kuratorium Oświaty w Warszawie. Celem Mazowieckiego Informatora dla Rodziców i Opiekunów Dziecka  Niepełnosprawnością jest przekazanie rodzicom i opiekunom pełnej wiedzy o systemie wsparcia w zakresie specjalistycznej opieki medycznej, psychologicznej oraz społecznej.

    W publikacji zamieszczone zostały wskazówki dotyczące opieki, wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji dziecka jak i zasad orzekania o niepełnosprawności. Opisany został również zakres pomocy socjalnej w postaci świadczeń, ulg i uprawnień zagwarantowanych przez państwo.

  • W listopadową ciemną noc, swój los wywróżę sobie! Dyskoteka Andrzejkowa

    Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 29 listopada w Szkole Podstawowej w Hadynowie odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.

    Na Dykotece Andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wróżb. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne Andrzejki już za rok! Nad przebiegiem uroczystości czuwały p. Marta Wawryniuk, p. Joanna Mitrofaniuk, p. Beata Bahniuk oraz wychowawcy poszczególnych klas.

  • Tydzień Edukacji Globalnej w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie

    W listopadzie nasza szkoła realizowała projekt "Uczymy (się) razem dla świata". Projekt polegał na przybliżeniu uczniom wybranych zagadnień dotyczących współzależności między globalnym Południem a Północą w obszarze społeczeństwa, środowiska, ekonomii. W ramach projektu odbyło się 17 zajęć podczas których uczniowie z klas IV-VII poruszali ważne dla świata tematy.

    Zorganizowaliśmy galerię, która jest efektem pracy uczniów. Po serii zajęć wykonali oni plakaty na temat: Jak jest w państwach globalnego Południa? Dlaczego interesuje nas, jak jest w państwach globalnego Południa? Co możemy zrobić, aby uczynić relacje między globalnym Południem a Północą bardziej sprawiedliwymi? Poza tym została przeprowadzona akcja ,,Zrobię to!”. Uczniowie opracowali listę działań dotyczących tego, w jaki sposób mogą przyczynić się do wzrostu zasad zrównoważonego rozwoju oraz uczynić świat bardziej sprawiedliwym. Udało nam się wypracować umiejętność pracy w grupie, poprawić relacje interpersonalne, nauczyć uczniów planowania, dzielenia się zadaniami i wywiązywania się z nich. Zaangażowałyśmy liczną grupę uczniów, którzy wykazali się inicjatywą, aktywnością, sumiennością w realizacji zadań.

    Koordynatorami projektu były p. Ewelina Stefaniuk i p. Monika Chacińska, które wcześniej odbyły dwudniowe szkolenie w zakresie edukacji globalnej.

    Zapraszamy do galerii zdjęć!

strona: