Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie

 

Nawigacja

  • Rekord dla Niepodległej

    9 listopada 2018r. Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie świętując 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości wraz z innymi szkołami w kraju oraz szkołami polonijnymi z całego świata wzięła udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej”.

    O godz. 11.11 w naszej szkole wybrzmiał 4-zwrotkowy Hymn Polski.

    Ten dzień niewątpliwie wpisał się w historię naszej szkoły, tym bardziej iż jest to jednocześnie 100 rocznica istnienia Szkoły Podstawowej w Hadynowie.

      

  • VI Powiatowy Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Łosicach

    8 listopada na sali widowiskowej ŁDK zgromadziły się zespoły młodzieżowe i dziecięce, soliści oraz chóry ze szkół z terenu powiatu łosickiego. Młodzi artyści zaprezentowali się on podczas VI edycji Powiatowego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanego przez Łosicki Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Łosicach oraz Miasto i Gminę Łosice. Przegląd odbył się pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Łosice Mariusza Kucewicza oraz starosty Powiatu Łosickiego Bożeny Niedzielak. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Organizatorów.

    Nasze uczennice wyśpiewały pierwsze miejsca w swoich kategoriach:


    W kategorii szkół podstawowych kl. IV – VI – soliści
    I miejsce - Dominika Rozwadowska – SP w Hadynowie


    W kategorii szkół podstawowych kl. IV – VI – zespoły
    I miejsce – zespół wokalny ze SP w Hadynowie w składzie: Maja Biernacka, Klaudia Wasiluk, Klaudia Wyczółkowska, Weronika Parobczak, Dominika Rozwadowska 

    Gratulujemy Dziewczyny!!! Jesteśmy z Was Dumni!!!

  • ZAPRASZAMY NA WIECZÓR PATRIOTYCZNY

  • Z wizytą u przedszkolaków...

    Inscenizacja wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”  

    w wykonaniu uczniów klasy I i II

    5 listopada uczestnicy koła artystycznego złożyli wizytę młodszym koleżankom i kolegom    z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego. Zaprezentowali swój talent aktorski podczas występu „na deskach” sali przedszkolnej. Mali artyści  świetnie wczuli się w role. Po raz kolejny udowodnili , że „chcieć to móc”, a należy zauważyć, iż wykazywali duże zaangażowanie od samego początku.

    Zabawa była udana. Wszyscy stali sie bogatsi w doświadczenie i wiedzę, również przedszkolaki. Tylko pogratulować najmłodszym zasobu wiadomości na temat warzyw. Brawo!!!

    Iwona Sawczuk

  • Wystawa - Budowa Państwowości Polskiej

    Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia wystawy zatytułowanej "Zachować Niepodległą", zorganizowanej w murach naszej Szkoły. Wystawa jest jednym z elementów realizacji projektu Niepodległa i tematyka jej ściśle związana jest z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz budową państwowości polskiej.

     

  • Dla tych, którzy odeszli...

    Święto Zmarłych to czas szczególny, odżywają wspomnienia o tych którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.

     

    W dniach 30 i 31 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na spacer, na cmentarz parafialny w Hadynowie. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swoich przodkach, których już nie ma. Pogoda była słoneczna, dlatego obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądaliśmy groby ustrojone kwiatami oraz wieńcami. Zapalaliśmy znicze na grobach naszych bliskich. Nie zapomnieliśmy także o byłych nauczycielach naszej szkoły, którzy spoczywają na tym cmentarzu.

    Tak bardzo istotne jest, abyśmy przypominali  młodemu pokoleniu, jak ważna jest  pamięć i szacunek do naszej historii. Polskie cmentarze, przydrożne krzyże i pamiątkowe tablice są cennym źródłem historycznym do poznania naszych dziejów ojczystych.

    Pamiętajmy o symbolicznej lampce na grobach naszych bohaterów narodowych oraz mogiłach opuszonych...

                                                                                                                                              Ewelina Chwedoruk

  • Jesienne lampiony na lekcji techniki

    Kolorowe, jesienne lampiony rozświetliły ciepłym blaskiem lekcyjne sale.

    Na zajęciach z techniki z p. Eweliną Chwedoruk, uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali jesienne lampiony. Za pomocą farb, drobnych ozdób i własnej kreatywności "wyczarowali" z litrowych słoików ciekawe, nastrojowe kompozycje. Może warto nieco sie pobawić i stworzyć sobie klimatyczny lampion...?

  • Goście z Urzędu Marszałkowskiego

    26 października dzieci przedszkolne odwiedzili niecodzienni goście – przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.

    Z troski o bezpieczeństwo najmłodszych dzieci, przybyli z upominkami, które osobiście wręczyli trzy- i czterolatkom. Przedszkolaki  otrzymały węża do spacerów oraz odblaskowe przywieszki do plecaków w kształcie małych zwierzątek.

    Dzieci z oddziału przedszkolnego również zostały obdarowane  przywieszkami - odblaskami do plecaków. Te miłe niespodzianki wręczyła pani dyrektor Anna Mackiewicz.

    Teraz nasze dzieci będą widoczne i bardziej bezpieczne na drodze.                                             

                                                                                        DanutaTrębicka                                                         

  • Śladami oręża polskiego

    25 października, aby uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, w ramach realizowanego projektu pod hasłem Niepodległa, uczniowie z kl. IV-VIII w towarzystwie p. Moniki Chacińskiej, p. Eweliny Chwedoruk, p. Olgi Jaszczuk i p. Aleksandry Siennickiej wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

       

    Pierwszym i najważniejszym punktem wyjazdu było Muzeum Wojska Polskiego. Po obejrzeniu ciężkiego sprzętu wojskowego udaliśmy się do gmachu muzeum, gdzie czekały na nas wystawy stałe prezentujące rozwój polskiej techniki wojennej i uzbrojenia, poczynając od X wieku, a kończąc na II wojnie światowej. Podzieleni na dwie grupy z bliska mogliśmy przyjrzeć się militariom: broni, umundurowaniu, sztandarom, orderom, odznaczeniom, a także podziwiać malarstwo batalistyczne. W sali poświęconej zbrodni katyńskiej duże wrażenie wywarły na nas przedmioty wydobyte z dołów śmierci podczas ekshumacji w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Oglądanie zbiorów muzealnych zakończyliśmy na obejrzeniu ekspozycji plenerowej, na którą składały się: czołgi, pojazdy opancerzone, śmigłowce, samoloty. Muzeum Wojska Polskiego to miejsce, w którym można prześledzić dzieje oręża polskiego i poczuć dumę z bycia Polakiem.

    W dalszej części wycieczki zwiedzaliśmy naszą stolicę: Trakt Królewski, zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza, a na zakończenie czekało nas szaleństwo w Hangarze 646. Mimo deszczowej pogody bardzo miło wspominamy wyjazd. Po ciekawie spędzonym dniu wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu.                                                                                                                    Aleksandra Siennicka

  • Zwycięzcy Quizu Wiedzy o Historii Naszej Szkoły i Obchodach Jej 100 - Lecia

    Zgodnie z Regulaminem Quizu Wiedzy o Historii Naszej Szkoły i Obchodach Jej 100 - Lecia, wśród chętnych uczniów, zapisanych na wycieczkę do Warszawy 25.10.2018 r., zwycięzcami okazali się:

    Konrad Krasuski klasa VIII -9 punktów - I miejsce

    Alan Jaszczuk klasa VI - 8,5 punktu - II miejsce

    Klaudia Śmieciuch klasa VII - 8 punktów (po dogrywce)- III miejsce

    Poza konkursem wzięło udział dwóch uczniów z klasy VIII.

    Bartłomiej Mikiciuk uzyskał 12 punktów na możliwych do zdobycia  14.

    Zdobył puchar oraz tytuł Mistrza Wiedzy o Historii Naszej Szkoły i Obchodach Jej 100 - Lecia.

             

    Gratulujemy!!!

  • JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI!

    24 października pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Hadynowie zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej. Tego dnia odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE I PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ.

     

    Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor - Anna Mackiewicz, witając serdecznie wszystkich zebranych, a zwłaszcza pierwszoklasistów i ich rodziców. Następnie przed zgromadzoną publicznością „z bijącym sercem”, a jednocześnie „z wesołym uśmiechem”  na twarzy, zaprezentowali się nasi najmłodsi uczniowie. Mali artyści recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Występ pierwszaków zyskał pozytywną ocenę publiczności, toteż zapadła decyzja, iż mogą oni przystąpić do ślubowania i pasowania na ucznia. Ceremonii  tradycyjnie przewodniczyła pani Dyrektor. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami    i wzorowymi Polakami, po czym symbolicznie przypieczętowali swoim kciukiem akt ślubowania. Następnie zostały wręczone pierwszakom pamiątkowe dyplomy, szkolne legitymacje oraz upominki. Oczywiście nie obyło się bez powitania uczniów klasy pierwszej przez starsze koleżanki i kolegów. I tak oto szóstoklasistki w rymowanym słowie zaoferowały swoją pomocną dłoń, zaś uczniowie klasy drugiej serdecznie powitali pierwszaków wierszem, piosenką i tanecznym krokiem. Na zakończenie Pani Dyrektor, Pan Wójt oraz Pan Przewodniczący Rady Gminy złożyli najlepsze życzenia pierwszoklasistom.

    Po uroczystości odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten jakże szczególny dzień w życiu pierwszoklasistów zapewne na długo zapisze się w ich pamięci.

    Wszystkiego najlepszego PIERWSZAKI na nowej drodze obowiązków szkolnych!!!

                                                                                                                                             Iwona Sawczuk

  • * Quiz * Quiz * Quiz *

    Dziś, 23 października, odbył się budzący wiele emocji, QUIZ WIEDZY O HISTORII NASZEJ SZKOŁY I OBCHODACH JEJ 100 - LECIA. Mogli wziąć w nim udział chętni uczniowie z klas IV - VIII. Należało udzielić odpowiedzi na 14 krótkich pytań. Niektóre z nich wymagały czujności i spostrzegawczości oraz niewątpliwie dobrej pamięci. Jury, po sprawdzeniu odpowiedzi piszących, wyłoniło zwycięzców oraz osoby, które w dogrywce walczyły o III. miejsce.

    Najlepsi uczestnicy zdobyli od 8 do12 punktów na 14 możliwych.

    O tym, kto zajął zwycięskie miejsca dowiemy się jutro... :-)

    Zachęcamy do spróbowania swoich sił i rozwiązania quizu. Wystarczy kliknąć w poniższy napis "quiz 100 - lecie Szkoły".                                                                                                                  Ewelina Chwedoruk

    quiz_100-lecie_Szkoly.doc

    Poniżej znajdują się prawidłowo zaznaczone odpowiedzi:

    quiz_100-lecie_Szkoly_odpowiedzi.doc

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dnia 16.10.2018 r. w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

    Przedstawienie przygotowali uczniowie klas V-VII pod kierunkiem Pani Eweliny Chwedoruk i Pani Aleksandry Siennickiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Oprócz krótkiej scenki z życia szkolnego pt.”Lekcja wytrzymałości” wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

     

    Po części artystycznej odbyło się rozdanie skromnych upominków w postaci ozdobnych kubków wszystkim pracownikom szkoły, zaproszonym emerytom i gościom.

    Na zakończenie akademii głoś zabrała p. Dyrektor Anna Mackiewicz, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec p. Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.

  • FLAGI ZDOBYTE!!!

    Dziś, 9 października, w Dniu Dla Niepodległej, który odbył się w naszej szkole, z zaangażowaniem poznawaliśmy historię walki o niepodległość w naszej gminie. Odwiedzając miejsca pamięci, oddaliśmy cześć tym, którzy dla wolności naszej ojczyzny poświęcili życie. Towarzyszyły nam nasze barwy narodowe i nasze symbole narodowe. Tym samym przyciągnęliśmy uwagę środowiska lokalnego.

    Starsi uczniowie, podczas rajdu rowerowego "Na dwóch kółkach po flagę Polski", a młodsi podczas biegu patrolowego "Na dwóch nogach po flagę Polski", usłyszeli wiele cennych informacji podnoszących patriotyczną świadomość, a niejednokrotnie i historyczną wiedzę.

    Obie imprezy zakończyły się ogniskiem z kiełbaskami. Piechurzy mieli ognisko przy naszej szkole. Rowerzyści skorzystali z zaproszenia pana Dyrektora Szkoły w Olszance, która również tak jak  my, podejmuje działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” sfinansowanego ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

    Zachęcamy do lektury:

    Ziemi łosickiej drogi do niepodległości. Materiały z konferencji naukowej odbytej w Łosicach, 15 listopada 2002 roku pod redakcją dr Arkadiusza Indraszczyka, Warszawa 2004

    Dzieje oświaty na ziemi łosickiej Ziemi Łosickiej. Materiały z konferencji popularno - naukowej odbytej w Łosicach 29.05.2001 r. pod redakcją mgr Arkadiusza Indraszczyka, Warszawa 2002

    Zapis ocalenia Stanisław Lewicki, Instytut Wydawniczy PAX 1969

    Podlaskim szlakiem oddziału partyzanckiego "Zenona" Sławomir Kordaczuk, Wyd. Muzeum Regionalne w Siedlcach, Siedlce 2007

  • 9.X. - DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ - "Na dwóch kółkach>nogach po Flagę Polski"

    9 października 2018 r. - Rajd Rowerowy - Gra terenowa - informacje

    Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

    W dniu 9 października 2018 r. planujemy dla uczniów klas V - VIII (posiadających kartę rowerową) Rajd Rowerowy "Na dwóch kółkach po flagę Polski" oraz dla uczniów klas I - IV (i starszych nie posiadających karty rowerowej) grę terenową "Na dwóch nogach po flagę Polski". Rajd i gra związane są z obchodami 100. rocznicy istnienia Szkoły oraz odzyskania przez Polskę niepodległości i realizacją projektu "Niepodległa", w którym uczestniczymy.

    Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

                         

    Planowana trasa rajdu dla naszej szkoły to:

    Hadynów - Łepki Stare - Hadynów - Wyczółki - Bolesty - Mszanna - Kolonia Korczówka - Olszanka

    Uczestnicy rajdu  zobowiązani są do zabrania: sprawnego roweru, karty rowerowej, odblasków (najlepiej odblaskowej kamizelki), stroju adekwatnego do pogody, ewentualnie picia i przekąsek. Ponieważ jest to rajd patriotyczny, obowiązują nas czerwono - białe akcenty w stroju oraz symbole narodowe (mamy czerwone chusty, flagi, z bibuły wykonamy dekoracje na rowery).

                                        

    Rajd zakończy się ogniskiem z kiełbaskami na terenie Szkoły Podstawowej im. Unitów Podlaskich w Olszance. Obie szkoły uczestniczą w projekcie "Niepodległa", a jednym z punktów realizacji projektu jest integracja ze środowiskiem lokalnym.

    Serdecznie zapraszamy do udziału chętnych rodziców lub innych członków rodzin. Można wówczas jechać  z dzieckiem, które jeszcze karty rowerowej nie ma, a chciałoby wziąć udział w naszym rajdzie.

    Po flagę na dwóch nogach

    planowane działania dla klasy I, II, IV:

    • projekcja filmu "Animowana Historia Polski"
    • wspólne przygotowanie kotylionów
    • spacer po okolicy w poszukiwaniu ukrytych flag,
    • zwiedzanie Zabytkowego Kościoła w Hadynowie, gry i zabawy w pobliskim lesie,
    • ognisko,
    • układanie żywej flagi,
    •  konkurs plastyczny,
    • konkurs szansa na sukces,
    • "wąsaty Marszałek" - zdjęcie dla chętnych...
    • zakopanie kapsuły czasu
    • wypuszczenie przyozdobionych balonów biało czerwonych

     

    Mapka terenu, gdzie odbędzie się gra:  

  • "Igraszki czarownicy Honoraty"

    W dniu 4. października na nasze przedszkolaki oraz uczniów klas I - IV czekała miła niespodzianka... W ramach atrakcji związanych z obchodami 100-lecia istnienia naszej szkoły, młodsza część społeczności uczniowskiej obejrzała, niosącą ważne przesłanie, sztukę zatytułowaną "Igraszki czarownicy Honoraty". Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja "Magik" z Białegostoku w ten sposób przypomniał dzieciom o właściwym postępowaniu oraz bezpiecznym zachowaniu w różnych trudnych  sytuacjach.

    Chociaż temat bezpieczeństwa jest bardzo poważny, to nie zabrakło wybuchów śmiechu  i gromkich braw.

  • RONDELKOLANDIA W KLASIE I

    4. października dzieci z klasy pierwszej poznały kolejną literę polskiego alfabetu - j. Wyrazem przewodnim, a zarazem tematem zajęć było "jajo". Dzieci z wielką radością wykonały kolorowe przysmaki z jaj. Przeprowadzone zajęcia stanowiły świetny pomysł na promowanie zdrowego odżywiania, a jednocześnie udaną zabawę. Sami zobaczcie. Smacznego! Pozdrawiają PIERWSZOKLASIŚCI

  • Rondelkolandia klasy II

    Dzieci z klasy II bardzo lubią zajęcia kulinarne. 4. października uczniowie zapoznali się ze sposobem robienia smakowitych, chrupiących tostów. W całej klasie unosił się smakowity zapach, a mali kucharze z uwagą kroili warzywa, serek, wędlinę i komponowali swoje własne, pyszne tosty. następnym razem przyrządzą na pewno coś równie pysznego. Mniam...

  • 1. X. Ogólnopolski Dzień Tornistra 2018

    Uczniowie klas I - VIII naszej szkoły, wspólnie z wychowawcami, wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Tornistra.

    W poszczególnych klasach zważono plecaki i tornistry uczniów. Waga wahała się od 1,500 kg do 7,085 kg. Podajemy wagę najlżejszego i najcięższego plecaka z każdej klasy:

    KLASA

     

    NAJLŻEJSZY laugh

    NAJCIĘŻSZY angry

    I

    1,635 kg

    2,930 kg

    II

    1,650 kg

    4,600 kg

    IV

    1,550 kg

    5,500 kg

    V

    2,735 kg

    7,085 kg

    angryangryangry

    VI

    4,200 kg

    6,700kg

    VII

    3,500 kg

    6,700 kg

    VIII

    1,500 kg

    laughlaughlaugh

    5,600 kg

     

    Drodzy Uczniowie, proponujemy usunąć z plecaków zbędne rzeczy, a książki zostawiać w wyznaczonych miejscach w  klasach. Pamiętajcie o Waszych kręgosłupach...

    Zapraszamy do albumu fotograficznego.

  • Ogólnopolskie Ważenie Plecaków

    1. października odbędzie się ogólnopolskie ważenie tornistrów szkolnych zapowiedziała  minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Tego dnia przedstawiciele kuratoriów i sanepidów udadzą się do szkół i zważą, ile kilogramów rzeczywiście dźwigają na swoich plecach uczniowie. "Tornister nie może ważyć więcej niż 10% masy ciała ucznia" – wyjaśniła pani minister.

    Szefowa resortu zapewnia też, że będzie to cykliczna akcja, a dzień 1 października zostanie ogłoszony Ogólnopolskim Dniem Tornistra.

    Przypominamy, że uczniowie naszej szkoły mogą zostawiać podręczniki w swoich klasach, w uzgodnionym z wychowawcą miejscu.

strona: