Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie

 

Nawigacja

  • ZDALNE OCENIANIE

    Drodzy Rodzice i Uczniowie,

     

    ZASADY OCENIANIA OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH UCZNIÓW

    SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM S.ŻEROMSKIEGO W HADYNOWIE

    W TRYBIE ZDALNEGO NAUCZANIA

     

    dostępne są w zakładce "O Szkole i Dokumenty"

    zachęcamy do zapoznania się.

     

  • MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!

    Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

    W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

    Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

    Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

    Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

    Wyłączeni z tego obowiązku będą:

    - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

    - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

     

    Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

     

    Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

    Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

    Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

    Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

     

    Drodzy uczniowie!
    Mazowiecka Policja apeluje:

     

    W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

    Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

    Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

    Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

    Unikajcie miejsc publicznych!

    Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

     

    Zachęcamy do obejrzenia zamieszczonej poniżej prezentacji

    (wystarczy kliknąć na napis)

  • Jak motywować dzieci do nauki w domu?

    Szanowni Państwo,

    W ten szczególny czas odrabianie lekcji stanowi dodatkowe wyzwanie i zdarza się, że jest źródłem konfliktów domowych. Zadane prace, przygotowanie wymaganych kart pracy czy prac plastycznych lub technicznych uniemożliwia bądź znacznie opóźnia wykonywanie tych znacznie przyjemniejszych czynności, jak np. oglądanie telewizji, granie na telefonie lub komputerze. Zdarza się również, że dzieci spędzają bardzo dużo czasu nad jedną książką w ogóle nie wykonując zadanych prac. Aby codzienne odrabianie lekcji nie było udręką dla dzieci i dorosłych warto zadbać o odpowiednie warunki do pracy.

     

    Plan dnia i plan pracy

    Należy zadbać aby dziecko zaczynało dzień o stałej porze. W czasie samodzielnej nauki ważne jest, by uczyło się w tych samych godzinach. Przed przystąpieniem do nauki należy sprawdzić wszystkie wiadomości od nauczycieli i zacząć od wykonywania zadań z tych przedmiotów, które sprawiają dziecku więcej trudności.

     

    Miejsce nauki

    Bardzo ważne jest by dzieci nie odrabiały lekcji przy stole w kuchni czy salonie, gdzie wiele rzeczy i osób je rozprasza. Zdarza się, że dzieci wykonują zadania siedząc przed włączonym telewizorem lub słuchając muzyki, co dodatkowo przeszkadza w koncentracji wydłużając czas pracy dziecka. Warto zadbać, by na biurku były te rzeczy, które są potrzebne do nauki i przygotowania danej lekcji. Miejsce ma dla dziecka istotne znaczenie i stanowi warunek efektywnej nauki, dlatego powinno być jasne, dostosowane do potrzeb, właściwie oświetlone i uporządkowane, tak by dziecko dobrze się w nim czuło.Wprowadzenie reguł dotyczących codziennej, systematycznej nauki to rola rodzica/ opiekuna. Ważne, by unikać przy tym presji, a jedynie wspierać dziecko w tym trudnym również dla niego czasie.

     

    Przydatne linki:

    https://jaksieuczyc.pl/rodzaje-motywacji/

    https://jaksieuczyc.pl/jak-sie-zmotywowac-do-nauki/

    Pedagog szkolny

  • KOMUNIKAT

  • Drodzy Rodzice i Uczniowie

    Drodzy Rodzice i Uczniowie

    Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

    wydłużono okres zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach na terenie całego kraju do 10 kwietnia 2020 r. 

    Nauka w tym czasie będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

    Z dnia na dzień stanęliśmy wszyscy przed koniecznością uczenia się i nauczania na odległość. Z uwagi na obecną sytuację podjęcie tego wyzwania jest koniecznością, dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

    Uczniowie, będziecie teraz systematycznie otrzymywać od swoich nauczycieli różnorodne materiały,  w tym także rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl). Wasza praca będzie oceniana.

    Ósmoklasistów zachęcam do korzystania z zestawów zadań zamieszczonych na stronach Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych (www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/).

    Szanowni Rodzice, czas w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Zdaję sobie sprawę, że nie jest Wam łatwo pogodzić obowiązki domowe, służbowe, a jednocześnie dzielić się urządzeniami ze swoimi dziećmi. Na co dzień   wkładacie wiele trudu w wychowanie i edukację Waszych Dzieci, a teraz szczególnie bardzo dużo zależy od was.

    Wszelkie pytania i uwagi proszę kierować na adres sphadynow@poczta.onet.pl

     

  • Uwaga

    UWAGA

    Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
     

    w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa
    zajęcia szkolne i przedszkolne zostały zawieszone na czas

     od 12.03.2020 r. do odwołania.

     

    Drodzy uczniowie! Pamiętajcie o kwarantannie i jeśli to nie jest konieczne – nie wychodźcie z domu!!!

    Ze świeżego powietrza korzystajcie w obrębie własnego podwórka.

    Proszę uczniów i rodziców o stały kontakt z nauczycielami i wychowawcami w sposób uzgodniony.

    Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z podanych stron internetowych:

    https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

    https://cke.gov.pl

    www.epodreczniki.pl

    To tylko niektóre z propozycji materiałów dydaktycznych i narzędzi…

     

    Przypominam o kontach klasowych, dzienniku elektronicznym, za pomocą którego nauczyciele przesyłają ciekawe i wartościowe materiały dla uczniów do prowadzenia nauczania na odległość.

  • Informacja dotycząca rekrutacji do Punktu Przedszkolnego

    Szanowni Państwo,

    jesli nie zdążyliscie złożyć deklaracji w formie pisemnej, to

    prosimy o przesyłanie na adres mailowy szkoły:

    sphadynow@poczta.onet.pl

    podstawowych informacji o dziecku (imię i nazwisko, data urodzenia, do jakiej grupy wiekowej 3,4-latki czy 5,6-latki), które chcecie Państwo zgłosić do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Hadynowie na rok szkolny 2020/21.

    To wystarczy w sytuacji, w której jesteśmy ograniczeni w kontaktach.

    Wszelkie niezbędne dokumenty w formie papierowej złożycie Państwo w terminie późniejszym, kiedy będzie to już możliwe.

  • Uwaga! Apel MPWIS do Rodziców/Opiekunów prawnych

    Szanowni Państwo,

    prosimy o zapoznanie się z załącznikiem (plik pdf), w którym znajduje się 

    APEL

    Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego

    DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

    w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    w dniach 12 – 25 marca 2020 r.

     

    APEL_MPWIS.pdf

    ​​​​​​​

  • UWAGA! DROGI RODZICU I UCZNIU!

    Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

     

    Rodzicu,

    •  ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

    • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

    • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

    • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

    •  rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

    •  śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

     

    Uczniu,

    - pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

    •  przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

    • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

    •  przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

  • Konkurs Pięknego Czytania

    Konkursowe czytanie

                                       - języka poznawanie

    Książka i możność czytania

    to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”

    /Maria Dąbrowska/

     

    11.03.2020r. odbył się w murach naszej placówki Szkolny Konkurs Pięknego Czytania klas I-III zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Jak wiadomo, czytanie tekstów literackich to jedno z efektywniejszych narzędzi do nauki języka. Połączyliśmy zatem przyjemne z pożytecznym, czytając dzieci nie tylko wzbogacały wiedzę, rozwijały wyobraźnię, ale również przyswajały nowe słowa, bogaciły zasób słownictwa czynnego (znam i używam) oraz biernego (znam, ale nie używam). 

    Uczniowie, świadomi korzyści płynących z czytania książek, chętnie zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie techniki czytania, z uwzględnieniem tempa, intonacji i interpunkcji. Mieli możliwość uważnego wysłuchania innych osób, dokonania oceny ich wystąpień oraz samooceny. Przekonali się, że trening czyni mistrza.

    Mamy nadzieję, iż wszyscy z grona najmłodszych uczniów polubią czytanie i chętnie będą sięgać po wartościowe teksty. Literatura jest bogata i różnorodna, ma wiele do zaoferowania… nie tylko piękne słowa.

    Iwona Sawczuk

  • Dzień Języka Ojczystego

    A nade wszystko

    Szanuj mowę twą ojczystą.

    Nie znać języka swego- hańbą oczywistą”

    F. K. Dmochowski

    21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku.

    Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jestszacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. W naszej szkole ze względu na ferie zimowe zajęcia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyły się 4 marca. W tym dniu w naszej szkole odbyły się lekcje , na których uczniowie poznawali historię języka polskiego, uczyli się dostrzegać jego piękno i znaczenie w codziennym życiu. Porównywali teksty dawne ze słownictwem współczesnej młodzieży, szukali słów najchętniej używanych przez młodych ludzi oraz znaczeń zapomnianych zwrotów i powiedzeń. Nie zabrakło również gier i zabaw językowych.

    Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać..

    Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy

    nie tylko od święta, ale i na co dzień.

    Jako uzupełnienie w dniu 11 marca odbędą się Szkolne Igrzyska Ortograficzne dla uczniów klas V-VI o tytuł szkolnego Mistrza Ortografii.

    Aleksandra Siennicka

  • Rondelkolandia klasy I

  • Uwaga!!! Szanowni Rodzice, ważna informacja!

    Szanowni Rodzice,

    w związku z pojawiającymi się na świecie przypadkami zachorowań na koronawirusa, stosując się do rekomendacji MEN oraz wytycznych GIS, informujemy:

    - Jeśli nie mieliście Państwo kontaktu z osoba chorą, nie ma powodu do obaw.

    - Jeśli ktoś z Państwa wrócił z terenów występowania koronawirusa (np. z pólnocnych Włoch) i ma objawy infekcji układu oddechowego ( gorączka, kaszel, duszność),powinien bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną (PSSE w Łosicach, tel: 83 357 36 28) lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego (Siedlce, Oddział Chorób Zakaźnych, Starowiejska 15).

    W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne naszych uczniów prosimy o:

    1) rozmawianie z dziećmi na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

    2) nie posyłanie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;

    3) sprawdzanie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego https://gis.gov.pl

    W przypadku dodatkowych wątpliwości możecie Państwo zadzwonić na całodobową infolinię Ministerstwa Zdrowia tel. 800 190 590

    Informujemy także, że rodzicom dziecka do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy mu się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    Szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci

    „Żołnierzy Wyklętych”

     

    1 marca w całej Polsce odbywały się uroczystości związane z Narodowym Dniem  Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasza szkoła również przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji MEN.

    2 marca uczniowie poprzez zajęcia warsztatowe, wspólną analizę źródeł oraz emisje filmu przedstawiającego sylwetki wybranych bohaterów podziemia niepodległościowego mieli okazję pogłębić swoją wiedzę historyczną, a także  poznać losy zamordowanych polskich oficerów. „Żołnierze Wyklęci” to  bohaterowie antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie Państwa Polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Szacuje się, że w latach 1944-1956 w szeregach tzw. drugiej konspiracji uczestniczyło 120-180 tys. osób, przede wszystkim byłych żołnierzy Armii Krajowej, wspieranych przez kolejne tysiące pomagających im Polaków. Uczniowie, aby zgłębić temat będą przygotowywać prace do konkursu historyczno-plastycznego pt. „Żołnierze Wyklęci”, następnie ze złożonych prac zostanie przygotowana szkolna wystawa.

  • Konkurs, konkurs, konkurs!!!

  • UWAGA! Rusza rekrutacja 2020/2021

    REKRUTACJA DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO

    przy

    Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie

    NA ROK SZKOLNY 2020/2021

    odbywać się będzie od dnia 24.II.2020 r. do dnia 31.III.2020 r.

    (W podanym terminie nastąpi wydawanie i zwrot wniosków dla dzieci ubiegających się pierwszy raz o przyjęcie do naszego przedszkola.

    Wnioski niezwrócone w w/w terminie oznaczają

    rezygnację dziecka z przedszkola).

    Przypominamy Państwu również, że:

    1. Do przedszkola dzieci zapisywane są jeden raz w roku szkolnym.

    2. W kolejnych latach, jeśli dziecko nadal uczęszcza do przedszkola, rodzice mają obowiązek złożyć pisemną deklarację o kontynuowaniu edukacji w naszej placówce.

    3. Deklaracje będą do nabycia w sekretariacie szkoły.

    4. W roku szkolnym 2020/2021 dzieci 3, 4, 5 - letnie mają prawo do wychowania przedszkolnego. 6 - latki mają obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego.

     

    Szczegółowe informacje u dyrektora szkoły

    oraz nauczycieli przedszkola.

  • Uwaga! Drobne zmiany w planach lekcji...

     

    Cieszymy się jeszcze dniami wolnymi od nauki, ale mamy dla Was Drodzy Rodzice i Uczniowie krótką informację:

    nastąpiły drobne zmiany w planach lekcji zatem zajrzyjcie do zakładki ORGANIZACJA i sprawdźcie swój plan lekcji przed powrotem do szkoły.

    Do zobaczenia!!! 

  • Rondelkolandia w klasie III

     

    Pyszny wafelkowy przekładaniec w wykonaniu uczniów klasy III:

  • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

     

    Już wiemy jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe:

  • Szanowni Rodzice! Wywiadówka! Serdecznie Zapraszamy.

     

    Dnia 6 lutego 2020r. (czwartek) odbędzie się zebranie dla rodziców podsumowujące pracę w I semestrze roku szkolnego 2019/2020.

    O godz. 15.00 rozpocznie się spotkanie z panią Dyrektor w sali gimnastycznej, następnie - spotkania z wychowawcami poszczególnych klas.

    Serdecznie zapraszamy! 

strona: